Na co zwrócić uwagę instalując odpływ liniowy?

Zamarzyłam sobie, by w naszej łazience zamiast tradycyjnej kabiny prysznicowej znajdowała się taka, która pozbawiona jest brodzika i montuje się ją bezpośrednio na podłodze. O jakich kwestiach powinniśmy wówczas pamiętać?

Odpływ liniowy najlepiej zamontować jest w łazience, w której nie sprawdzi się brodzik prysznicowy o tradycyjnych rozmiarach. Na rynku dostępne są najróżniejsze ich rodzaje, które różnić mogą się od siebie zarówno długością (waha się ona od około 30 do około 105 centymetrów), jak i materiałem, z którego zostały wykonane (może być to na przykład tworzywo sztuczne czy stal nierdzewna).

Zanim rozpoczniemy pracę, sprawdźmy wraz ze specjalistą czy nie ma żadnych przeciwwskazań do montażu odpływu. Zdarzyć mogą się one na przykład w przypadku wysokich budynków – wymagane jest bowiem zachowanie minimalnej wysokości zabudowy (wynosić powinna ona minimum 75 milimetrów). Kolejny etap to określenie materiału z jakiego podłoga jest wykonana – czy jest to cegła czy może płyta.

Wybierając odpływ liniowy, zwrócić uwagę należy na kwestie takie, jak:

  • Częstotliwość użytkowania (czy montowany będzie on w łazience dużej rodziny, singla, a może na basenie lub saunie) – jeżeli planujemy korzystać z niego okazjonalnie, postawmy na kratkę odpływową z suchą lub też łączoną ochroną przed nieprzyjemnymi zapachami
  • Wielkość przepływu (pod uwagę wziąć należy tutaj rodzaj dobranego przez nas zestawu prysznicowego, panelu z hydromasażem czy deszczownicy)
  • Miejsce instalacji (warunki domowe czy może pomieszczenia ogólnodostępne)
  • Miejsce montażu (w przestrzeni czy na przykład przy ścianie)
  • Jakość syfonu (posiadać powinien on specjalny system, który zapobiegał będzie zatrzymywaniu się nieczystości
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s