Przygotowujemy podłoże do instalacji odpływu liniowego

Łazienka to pomieszczenie, w którym każdy z nas spędza sporo czasu, dlatego też tak ważne jest by była ona zarazem estetyczna, w pełni funkcjonalna, jak i łatwa w utrzymaniu czystości.

Kluczowym elementem każdej łazienki jest kabina prysznicowa lub też wanna. Do obu tych elementów potrzebne będą nam odpływy (obecnie coraz częściej spotkać można odpływy liniowe), dzięki którym zrezygnować możemy z tradycyjnego brodzika.

Odpływ liniowy gwarantuje nam nie tylko bezbrodzikowy prysznic, lecz także łatwość w utrzymaniu czystości – po jego zamontowaniu, jedynym elementem, który będzie musiał być przez nas regularnie czyszczony będzie syfon, w którym to zbiera się najwięcej resztek kosmetyków czy włosów. Jako, że jest on ruchomy, jego wyczyszczenie nie będzie stanowiło dla nas większego problemu. Warto zdecydować się na syfon wykonany ze stali nierdzewnej, dzięki czemu będziemy mieć gwarancję jego trwałości na długie lata.

Jeżeli już zaopatrzyliśmy się w odpływ liniowy, kolejnym etapem będzie jego wypoziomowanie. Poziom między kratką ściekową a otworem wynosić powinien 1 procent nachylenia – dzięki temu woda będzie mogła swobodnie spływać. By właściwie ustawić nachylenie, potrzebne będą nam nóżki montażowe, które montuje się do kratki ściekowej. Dzięki nim kratka ściekowa zostanie osadzona niezwykle szybko i łatwo. Pamiętajmy, by znajdowała się ona w odpowiednim nachyleniu do normalnego poziomu podłoża (wynosić powinno ono około 2 procent). Gdy już prawidłowo ustawimy całość, zalewamy odpływ liniowy betonem i czekamy około 24 godziny aż wyschnie.

Bardzo ważna jest także izolacja podłoża kratki ściekowej. Potrzebować będziemy tutaj specjalnej folii izolacyjnej w płynie. Przy użyciu pędzla lub wałka, w kilka minut zabezpieczymy przed wodą wybrane przez nas miejsce.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s